VšĮ „Liberi“ (Klaipėdos miesto NVO) sulaukė aukščiausio apdovanojimo Finansų ministerijos organizuojamame konkurse „Europos burės 2023“. Jame 7 kategorijose varžėsi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis finansuoti geriausi 132 projektai. Kategorijoje „Už inovacijas į bendruomeniškumo kūrimą“ klaipėdiečių projektas „Pagalba socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunuoliams“, kuris laimėjo Europos burių apdovanojimą.
Direktorė Rita Čėsnaitė džiaugdamasi tokiu aukštu, dažnai nematomo darbo įvertinimu, sakė, kad kad tai įpareigoja ne tik būti vertiems šio apdovanojimo, bet ir tobulėti jaunų žmonių, patiriančių socialinę atskirtį, integracijos į visuomenę procese. Apdovanojimą atsiėmusi VšĮ Liberi viešosios įstaigos vadovė pirmiausiai padėkojo projektų vadovei Onai Bajorinienei ir visai komandai, bei klaipėdiečiams už palaikymą. Projektas buvo skirtas delinkventinio elgesio vaikams ir jaunuoliams, kitiems jautrioje socialinėje situacijoje atsidūrusiems jaunuoliams, gyvenantiems Klaipėdos miesto tikslinėje teritorijoje. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo organizuojamos ir vykdomos prevencinės veiklos, sudarant sąlygas vaikų ir jaunų žmonių socializacijai, padedant socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams integruotis į visuomenės gyvenimą.
Projekte įgyvendintos paslaugos: sociokultūrinių veiklų organizavimas, panaudojant edukacijas, patyriminiai mokymai, meno ir judesio terapija, psichologinės paramos ir konsultavimo paslaugos, kurių pagalba vaikai ir jaunimas išmoko geriau save pažinti, ugdyti ir pristatyti. Projekto veiklose buvo skatinama savanoriška veikla, projekto įgyvendinimui buvo pasitelkta ir apmokyta 10 savanorių.

https://www.lrytas.lt/verslas/sekmes-istorijos/2023/11/29/news/iskilmingoje-ceremonijoje-septyni-laimeje-projektai-ir-staigmena-savo-zodi-tare-ir-visuomene-29370456

https://www.15min.lt/video/europos-bures-2023-apdovanojimai-uz-galvos-lankeli-nuo-skausmo-ir-dirbtinio-intelekto-sistema-246982