Senovės romėnai sakydavo, jog perlai – tai dievų ašaros. Gal jie ir neklydo, jog perlai – tai ašaros, nes pasirodo, kad gimtų perlas būtina sąlyga yra į kriauklę patekusi smiltelė – svetimkūnis, kuris pradeda dirginti moliuską. Šis pradeda išskirti kalcio karbonatą, kuris sluoksnis po sluoksnio apgaubia svetimkūnį, taip suformuodamas perlą.
Lietuvos jūrų muziejus karantino metu moksleiviams ir mokytojams siūlo neapsiriboti tik mokykla, o pasinaudoti galimybe ir pažinti vandenų pasaulį ir laivybos istoriją – lankantis muziejuje online.
VšĮ ,,Liberi” vaikų ir jaunimo dienos centrą lankantys vaikai, išmanios lentos pagalba perteikė Lietuvos jūrų muziejus parengtą pažintinį edukacinį užsiėmimą, skirtą vaikams „KAIP ATSIRANDA PERLAS“, kurio metu drauge statė perlo namus, pamatė ir patį brangiausią perlą pasaulyje ir sužinojo:
• Kas yra perlas;
• Kur gyvena perlai;
• Kaip atrodo perlo namai;
• Per kiek metų užauga žirnio didumo perlas;
• Fermose auginamos karvės, kiaulės, vištos… O taip pat fermose auginami ir perlai!
Nors šis edukacinis užsiėmimas vyko nuotoliniu būdu (online) mes patikiname, kad atstumas nesutrukdė sužinoti daug įdomybių ir net surengti bendrą eksperimentą – gurmanišką pažintį su įstabaus grožio gamtos kūriniais – moliuskų kriauklėmis. Supratome, ko reikia, kad perlas užaugtų gražus, didelis ir vertingas, kiek laiko jam reikia subręsti. O ko reikia, kad žmogus taptų „perlu“?
Nuotraukos iš ,,Liberi” archyvo.