Edukacija su kūrėju Tomu Jašinsku paskatino mus pasigilinti į animacijos pasaulį ir tas technikas, kurias mes jau spėjome pažinti. Skubame pasidalinti ir su jumis!
Terminas Stop kadras susijęs su animacijos technika, dažnai rašomas su brūkšneliu, Stop-kadras. Abu variantai, su ir be brūkšnelio, yra teisingi, bet terminas su brūkšneliu, turi kitą reikšmę, kuri nėra susijusi su animacija ar kinu: „įrenginys skirtas automatiškai sustabdyti mašiną ar variklį, kai kas nors nutinka ne taip“. 😉
Sustabdyto kadro technikos animacija prasidėjo filmuose. Ši technika buvo naudojama siekiant parodyti objektus tarsi paveiktus magijos. 1933 m. išleistą filmą „King Kongas“, kuriame didelė dalis filmo buvo pavaizduota tik sustabdyto kadro technikos dėka.
„Disney“ studija taip pat eksperimentavo su sustabdyto judesio technikomis. 1978 m. televizijoje specialioje laidoje (angl. TV special), išleistame „Mickey Mouse“ 50-ties metų sukakčiai paminėti skirtame epizode „Mouse Mania“ pirmą kartą „Disney“ istorijoje buvo panaudota sustabdyto kadro animacijos technika.
Kita, sudėtingesnė stop kadro atmaina yra go motion. Vienas iš šios technikos pradininkų Phil Tippet pirmasis panaudojo go motion filme „Žvaigždžių karai: epizodas V – imperija kontratakuoja“ (angl. The Empire Strikes Back).
Kitas pavyzdys tiek laisva yra plastilininė animacija – „Pingu“, šveicarų kūrybos televizijos programa apie pingviną, kuris gyvena kartu su savo šeima. 9-jame dešimtmetyje Trey Parker ir Matt Stone sukūrė du originalius trumpametražius ir vieną įžanginį filmukus serialui „Pietų Parkas“ (angl. South Park) vien tik iš kartono.
Palyginti su kompiuterine animacija Stop kadro technika nereikalauja didelių investicijų, bet atrodo unikaliai, todėl ji vis dar yra naudojama!