Ar žinai, kad…
Ar žinai, kad visi vaikai ir paaugliai turi kasdien sukaupti mažiausiai 60 minučių vidutinio ar didelio intensyvumo fizinės veiklos?
Ar žinai, kad mokslininkai yra apskaičiavę, kad mūsų organizmui per parą lauke reikia skirti mažiausiai 16,9 minutės?

Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad reguliarus fizinis aktyvumas ir buvimas lauke veikia kaulų ir raumenų sistemą, širdies ir kraujagyslių sistemą, kvėpavimo sistemą, gerina nervų sistemos, teigiamai veikia imuninės sistemos veiklą. Visuotinio karantino metu vaikai neteko sveiko gyvenimo būdo, ugdymas per nuotolį, namų darbų atlikimas, visa užklasinė veikla ir neformalus ugdymas vykstanti namuose prie kompiuterio ekrano, nuolat daro neigiamą įtaką sveikatai.

 ,,Liberi” komanda ir režisierius Tomas vykdė ryšio kūrimo užsiėmimą ir praleido itin aktyvią popietę, kurioje dienos centro savanoris Domantas ir darbuotoja Marija įtraukė į veiklas, kūnui išjudinti ir energijai atgauti. Kūrėjas Tomas mokė scenos kalbos pratimų ir aktyviai įtraukė vaikus, buvo matyti, jog visiems linksma ir smagu. O svarbiausia – visi dalyvavę vaikai ir suaugę buvo išjudinti, kas parodė, kad tikrai esame pasiilgę veiklos bei nuotykių.

Linkime nepamiršti ir taikyti tai, ką išmokome gyvenimo pilnatvės pajautimui bei aktyvumo palaikymui, ir toliau naudoti tuos pratimus savo gyvenimo kokybei gerinti. Išlikime sveiki!