🔹 Pozityvi tėvystė – požiūris į vaikų auklėjimą kaip į mokymą, kuris remiasi pagarba žmogui. Tai elgesio gairių nustatymas, atsižvelgiant į vaiko sveiko vystymosi poreikius, apsaugą nuo fizinio ar psichologinio smurto, vaiko nuomonės paisymą sprendžiant su juo susijusius klausimus. Pagrindinė idėja vaiką užauginti sveiku ir savarankišku suaugusiuoju be sudavimo, pliaukštelėjimo, gąsdinimo, bauginimo, grasinimo, tyčiojimosi, menkinimo ar žeminimo.
🔹 Pozityvus auklėjimas taip pat nėra nuolaidžiavimas ar vaiko įgeidžių tenkinimas. Tai aiški, bet tuo pačiu metu ir lanksti ribų, taisyklių bei susitarimų sistema šeimoje. Priimant dabarties sprendimus visada atsižvelgiama į ilgalaikę perspektyvą, siekiama padėti vaikui lavinti savireguliacijos gebėjimus, kurie bus reikalingi visą žmogaus gyvenimą. Pozityvus auklėjimas – tai empatijos, savigarbos ir pagarbos kitam ugdymas, mokymas spręsti nesutarimus be prievartos.

🔹 Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai yra Manitobos universiteto (Kanada) ir Save the Children Sweden sukurta ne pelno siekianti programa. Tai yra universalus prevencinis požiūris į tėvystę ir darbą su vaikais.

🔹 Daugiau apie programą galite pasidomėti: https://liberivaikai.lt/project/pozityvios-tevystes-igudziu-stiprinimas-regionuose/

🔹 Mokymų vadovės: Ona Bajorinienė ir Banga Narmontienė
🔹 Mokymų vieta: Klaipėda, S. Šimkaus g. 17A
🔹 Data ir laikas: 2023m. nuo vasario 22d., 9 susitikimai trečiadieniais nuo 17:00 val. iki 19:00 val.
🔹 Registracija: +3706 79 94 879
🔹 Kalba: Lietuvių k.
🔹 Kaina: Nemokami kursai.

💙 Pasidalinkite kam tai aktualu!