• Pozityvi tėvystė – požiūris į vaikų auklėjimą kaip į mokymą, kuris remiasi pagarba žmogui. Tai elgesio gairių nustatymas, atsižvelgiant į vaiko sveiko vystymosi poreikius, apsaugą nuo fizinio ar psichologinio smurto, vaiko nuomonės paisymą sprendžiant su juo susijusius klausimus. Pagrindinė idėja vaiką užauginti sveiku ir savarankišku suaugusiuoju be sudavimo, pliaukštelėjimo, gąsdinimo, bauginimo, grasinimo, tyčiojimosi, menkinimo ar žeminimo.
  • Pozityvus auklėjimas taip pat nėra nuolaidžiavimas ar vaiko įgeidžių tenkinimas. Tai aiški, bet tuo pačiu metu ir lanksti ribų, taisyklių bei susitarimų sistema šeimoje. Priimant dabarties sprendimus visada atsižvelgiama į ilgalaikę perspektyvą, siekiama padėti vaikui lavinti savireguliacijos gebėjimus, kurie bus reikalingi visą žmogaus gyvenimą. Pozityvus auklėjimas – tai empatijos, savigarbos ir pagarbos kitam ugdymas, mokymas spręsti nesutarimus be prievartos.
  • Pozityvus aklėjimas kiekvienai dienai yra Manitobos universiteto (Kanada) ir Save the Children Sweden sukurta ne pelno siekianti programa. Tai yra universalus prevencinis požiūris į tėvystę ir darbą su vaikais.

Daugiau apie programą galite pasidomėti: https://liberivaikai.lt/project/pozityvios-tevystes-igudziu-stiprinimas-regionuose/

Mokymų vadovės: Marija Drozd ir Vilija Malakauskienė
Mokymų vieta: Klaipėda, S. Šimkaus g. 17A
Data ir laikas: 2023m. nuo sausio 10 d., 9 susitikimai antradieniais nuo 09:00 val. iki 11:00 val.
Registracija: +3706 39 76 323
Kalba: Lietuvių k.